Info om Årets Hundar & Klubbmästare

De olika utmärkelserna för Årets Hund (Årets Agilityhund, Årets Brukshund, Årets Freestylehund, Årets Heelwork to Music-hund, Årets Lydnadshund, Årets Rallylydnadshund, Årets Utställningshund och Årets Allroundhund) samt Klubbmästare i Agility, Rallylydnad, Freestyle och Heelwork to Music kommer koras på klubbens årsmöte 18 februari.

Viktig information angående utmärkelserna för 2015!

Om du vill vara med och låta din hund kämpa om Årets Hund-titlarna 2015 så är det viktigt att ni tävlar för Storfors Hundklubb LKK. Från och med i år kommer man inte kunna samla poäng från de tävlingar där man tävlat för någon annan klubb.

Angående klubbmästerskap så kommer vi kora klubbmästare i följande grenar: Freestyle, Heelwork to Music, Agility, Lydnad och Rallylydnad. Om du vill se vilka tävlingar de olika klubbmästerskapen avgörs så klickar du HÄR.

Har du frågor om något som berör detta så kontakta någon i styrelsen.

Lycka till under det kommande tävlingsåret! 😀

Det här inlägget postades i SHK informerar, Tävling. Bokmärk permalänken.